RAJON

press
19 Gusht, 2019 0

Partitë në Kosovë në vrap për koalicione parazgjedhore

By Press Online

Liderët e subjekteve politike në Kosovë kanë nisur negociatat në mes vete për krijimin e koalicioneve, si formë e përgatitjes për të marrë pushtetin pas zgjedhjeve të parakohshme parlamentare, të...

GLOBI

press
19 Gusht, 2019 0

Vdes në aksident trafiku, zëvendësministri turk i Kulturës

By Press Online

Zëvendësministri i Kulturës dhe Turizmit të Turqisë, Ahmet Haluk Dursun, ka vdekur sot si pasojë e një aksidenti të trafikut në provincën lindore Van. Tre persona të tjerë u lënduan...

publicitet

SHPALLJE

DOSSIER

press
19 Gusht, 2019 0

50 momente nga jeta e Skënderbeut

By Press Online

Çdo komb ka një Hero Kombëtar. Por rrallë i ndodh një vendi kaq të vogël si Shqipëria të ketë për të tillë, një figurë si Gjergj Kastriot Skënderbeun. Jo thjesht...

KUlturë

press
19 Gusht, 2019 0

Kur Çërçilli ndihmonte Mbretin Zog në gjyq për një çift qensh

By Press Online

Me një njohje gjysmë zyrtare dhe pa imunitet diplomatik, Zogu nuk u shpëtoi dot disa telasheve në Angli. Njëri prej këtyre telasheve, në veçanti, shkoi deri tek kryeministri i Britanisë,...

TEKNOLOGJI

press
19 Gusht, 2019 0

Opeli paralajmëron Astran dhe Corsan e re

By Press Online

Prodhuesi i njohur gjerman i automobilave, Opel, ka njoftuar se gjatë panairit të automjeteve “Frankfurt Motor Show”, panair ky që hap dyert muajin e ardhshëm, do të lansojë Astra-n me...

KURIOZITETE

press
19 Gusht, 2019 0

Eduard Pernkopf: Libri anatomik i nazistëve që përdoret ende nga kirurgët

By Press Online

Kur neurokirurgja Susan Mackinnon kishte nevojë për ndihmë për të përfunduar një operacion, ajo iu qas, siç ndodh shpesh, një libri të anatomisë së mesit të Shekullit 20. Falë ilustrimeve...

LIFESTYLE

Mos injoro, reago!

Loading...