Pija magjike me përbërës natyralë që ju ndihmon të digjni shumë kalori

Press Online
Read Time42Seconds

Dieta e balancuar dhe aktiviteti i rregullt fizik kanë rëndësi shumë të madhe për humbje të peshës.

Përveç kësaj, edhe pije të caktuara mund të ndikojnë në procesin e humbjes së peshës duke e shpejtuar metabolizmin.

Më poshtë, ju sjelliim një smoothie me banane që mund t’ju ndihmojë ta shkrini dhjamin.

Përbërësit:

– 70 ml çaj jeshil matcha (çaj i gjelbër që përdoret në ceremonitë japoneze të çajit)

– 1 portokall

– 1 banane

– Lëngun e dy limonëve të shtrydhur

– 2 deri në 3 cm xhenxhefil

Përgatitja:

Përzieni të gjithë përbërësit së bashku derisa ta fitoni një masë të mirë.

Konsumojeni pijen e fituar në vend të shujtës së rregullt.

Për rezultate optimale, pijeni menjëherë pas ecjes, çiklizmit, ushtrimeve fizike apo pas çfarëdo aktiviteti tjetër fizik.

0 0

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Next Post

Foshnjat nuk duhet të konsumojnë shumë sheqer

Sasia e sheqerit në ushqimin e foshnjave duhet të kufizohet dhe prindërit duhet t’ju japin fëmijëve të tyre më shumë perime për të ndaluar zhvillimin e prishjes së dhëmbëve, thuhet në një raport nga ekspertët e shëndetit të fëmijëve. Raporti paralajmëron se edhe ushqimi për fëmijë ku shkruan “nuk ka […]