Ranieri emërohet trajner i Sampdorias

Press Online

Trajneri i mirënjohur italian, Claudio Ranieri nga sot do të udhëheqë skuadrën e Sampdorias. Këtë e ka konfirmuar klubi italian përmes faqes zyrtare, derisa ka bërë të ditur se Ranieri ka nënshkruar kontratë deri më 30 qershor 2021. Ranieri e zëvendëson Eusebio di Francescon, i cili u shkarkua të hënën […]

Ardin Dallku drejt Shkëndijës

Press Online

Ardin Dallku mund të transferohet te skuadra e Shkëndijës së Tetovës. Mbrojtësi i Kosovës, në ndeshjen ndërmjet Dritës dhe Shkëndijës, është në bankën rezervë te skuadra “Kuqezi”, shkruan gazeta “Sheshi”. përcjrllë Press Online. Dallku, pasi i skadoi kontrata me skuadrën ukrainase Vorskla, është pa ekip, por duket se do ta […]

Xheko, tri javë jashtë fushave

Press Online

Thyerja e ashtit në fytyrën e Edin Xhekos ka qenë më e rëndë sesa u mendua fillimisht dhe konfirmohet se pas operimit që e pati, ai do të mungojë tri javë. Boshnjaku e pësoi dëmtimin në barazimin 1:1 kundër Cagliarit, të dielën e kaluar. “Ka qenë një thyerje e rëndë, […]

Gervinho te Parma deri në vitin 2022

Press Online

Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë, Gervinho, do të jetë pjesë e Parmas deri në vitin 2022. Klubi nga Serie A, ka njoftuar të premten se Gervinho ka firmosur kontratë të re për të qenë pjesë e Parmas edhe për dy edicionet e ardhshme, transmeton Koha Ditore. “Gervinho ka firmosur kontratën […]

Lautaro pranë rinovimit të kontratës me Interin

Press Online

Sulmuesi argjentinas Lautaro Martinez pritet që së shpejti të rinovojë kontratën me skuadrën e Interit, njoftoi të premten gazeta “Tuttosport”. Palët tashmë kanë nisur negociatat dhe konfirmimi pritet të vijë gjatë këtij muaji, transmeton Koha Ditore. Lautaro ka kontratë me Interin deri në vitin 2023, kurse klubi tashmë i ka […]

Barcelona në garë për Malenin

Press Online

Pas ekipeve të mëdha nga Premier League, edhe Barcelona është futur në garë për shërbimet e sulmuesit holandez Donyell Malen. Lajmi është bërë i ditur të premten nga “Diario AS”, përcjell Koha Ditore. Skautët e Barcelonës tashmë e kanë përcjellë nga afër 20-vjeçarin dhe janë impresionuar me paraqitjet e tij. […]

Reali vihet pas Haalandit

Press Online

Real Madridi ka shprehur interesim për sulmuesin e ri të Red Bull Salzburgut, norvegjezin Erling Haaland. Gazeta “Marca” ka shkruar të premten se Reali po bën gati ofertë prej 30 milionë eurosh për transferimin e 19-vjeçarit në fund të këtij edicioni, transmeton Koha Ditore. Haaland po shkëlqen këtë edicion tek […]