Connect with us

MAQEDONI

U dogj një objekt me shpendë në Sopot të Kavadarit

Published

on

Është djegur një objekt me pula, zogj, grurë dhe arka plastike në një zjarr që shpërtheu sot rreth orës 5 të mëngjesit në Sopot të Kavadarit. Pronari, tha se zjarri ishte shkaktuar nga poça elektrike e cila ka qenë e ndezur për shkak të ngrohjes së zogjve të vegjël.

“Kishte rrezik që zjarri të përhapej edhe në shtëpinë dhe në ndërtesat përreth. Për fat të mirë, zjarrfikësit erdhën menjëherë dhe ne reaguam menjëherë, tha pronari.

U dogj një objekt me shpendë në Sopot të Kavadarit. Sipas vlerësimeve të tij fillestare, dëmi është rreth një mijë euro.

Njësia Territoriale e Zjarrfikësve në Kavadar tha se ata kanë ndërhyrë në vendngjarje me një automjet për shuarje të zjarrit dhe tre zjarrfikës.

78
LEXONI EDHE KËTË:  Takimi i liderëve për datën e zgjedhjeve, të hënën në orën 12:00
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

op/ed

Kosovë/Shqipëri

LIFESTYLE

KURIOZITETE