Connect with us

MAQEDONI

Accuweather: Verë ‘ferri’ sivjet në Evropë

Published

on

Një nga shërbimet më të famshme meteorologjike në botë, Accuweather, parashikon që stina e verës sivjet në Evropë do të jetë tepër e nxehtë dhe e thatë.

Në veçanti, thuhet se temperaturat e ajrit në veri të Italisë dhe në ultësirat e Ballkanit mund të arrijnë në 40 gradë.

Mund të ketë disa valë nxehtësie më të forta ose nxehtësi afatgjatë për disa javë. Parashikimi kujton atë në vitin 2012, kur pati zjarre shkatërruese. Accuweather, megjithatë, i pret ata më së shumti në Gadishullin Iberik.

Nëse duhet të besohen meteorologët amerikanë, nuk kemi zgjidhje tjetër përveçse të përgatitemi për një verë të gjatë dhe të nxehtë “afrikane”.

65
LEXONI EDHE KËTË:  Dy vjet nga Marrëveshja e Prespës, mbeten dallimet për emrin Maqedonia e Veriut
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

op/ed

Kosovë/Shqipëri

LIFESTYLE

KURIOZITETE