Connect with us

SPORT

Tottenhami ofron vetëm pesë milionë euro për Muriqin

Published

on

Tottenhami i ka ofruar 5 milionë euro për transferimin e yllit të Kosovës, Vedat Muriqi, shkruan “A Spor”. Por, oferta është dukshëm më e ulët se që po kërkon Fenerbahçe për Muriqin. Fenerbahçe kërkon së paku 20 milionë euro.

Sulmuesi 26-vjeçar është duke u kërkuar nga disa klube angleze, por raportohet se në garë është futur edhe klubi italian Lazio. Këtë edicion Muriqi i ka shënuar 15 gola dhe i ka asistuar gjashtë tjerë në 28 ndeshje në të gjitha garat.

120
LEXONI EDHE KËTË:  Chiellini pritet të vazhdojë kontratën me Juventusin
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

op/ed

Kosovë/Shqipëri

LIFESTYLE

KURIOZITETE