Connect with us

KULTURË

“Eurovisioni” mbahet më 2021 në Roterdam, në datat 18, 20 e 22 maj

Published

on

Numërimi prapa për Eurovision Song Contest 2021 zyrtarisht ka filluar. EBU dhe transmetuesit NPO, NOS dhe AVROTROS kanë konfirmuar se dy gjysmëfinalet do të zhvillohen në 18 dhe 20 maj dhe Grand Final në 22 maj 2021. Datat për konkursin e vitit të ardhshëm u njoftuan në Ahoy në Roterdam, vendi i shfaqjes së vitit të ardhshëm.

Pas anulimit të Eurovision Song Contest 2020 tifozët nga e gjithë bota kanë pritur me padurim diçka për të parë. Gjatë Eurovizionit: Evropa Shine A Light shfaqje në maj u njoftua se edicioni i vitit 2021 do të zhvillohej në Roterdam dhe tani janë konfirmuar edhe datat.

70
LEXONI EDHE KËTË:  “Kurrë s’kam menduar se do të marr kaq shumë dashuri”
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

op/ed

Kosovë/Shqipëri

LIFESTYLE

KURIOZITETE