Connect with us

MAQEDONI

Cila parti shqiptare duhet të hyjë në qeveri, çka thonë në BDI dhe ASH (VIDEO)

Published

on

Të ftuar në Debat Zgjedhor në TV21, kandidatja e BDI-së për deputete në zonën 6 Arta Bilalli Zendeli dhe kandidati i koalicionit Alenaca-Alternativa, Halil Snopçe, u shprehën dakord që çelësin për formimin e qeverisë pas zgjedhjeve ta ketë ajo parti shqiptare që do të ketë të paktën një deputet më shumë.

Arta Bilalli-Zendeli pohoi mendimin e saj personal që ajo parti shqiptare që ka një deputet më shumë të jetë pjesë e qeverisë.

Halil Snopçe tha se edhe pse ky partim nuk është i rregulluar me ligj, duhet të insistohet që ky rregull të vlejë çdo herë në të ardhmen.

68
LEXONI EDHE KËTË:  Humaniteti nuk “Izolohet”, bamirësit ndihmojnë nevojtarët
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

op/ed

Kosovë/Shqipëri

LIFESTYLE

KURIOZITETE