Miss Sllovakia 2020, një bukuroshe nga Kosova

Press Online
0 0
Read Time:27 Second

Fituesja e konkursit Miss Sllovakia 2020 është zgjedhur një vajzë nga Kosova. Sipas mediave sllovakde, Miss Sllovakia e re për vitin 2020 u bë finalistja me numrin 8. Leona Novoberdalia.

Pas gjashtë vjetësh, kurora e fituesit të Miss Sllovakisë dhe kurora e dy zëvendës-misseve ndryshoi. Argjendari artistik Martin Smolko, pronar i xhevahireve të dasmave Loretta, punoi mbi ta.

Përafërsisht 2,000 copë gurë ishin vendosur manualisht në kurora. Pamja përfundimtare dhe shenja e cilësisë u dhanë nga plating rodium, i cili u jep atyre një shkëlqim dhe shkëlqim të lartë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Next Post

“Në García Márquezin u lind një shkrimtar i ri dhe i shquar”

Shkrim i nobelistit kolumbian, botuar në numrin e tetorit të vitit 2003 në rubrikën “Histori personale” në revistën “New Yorker” Një mendje më thoshte se ata që më flisnin për tregimin, më pak ishin mahnitur prej vetë tregimit – të cilin mbase nuk e kishin lexuar fare dhe po qe […]