Zhegrova sërish te Baseli

Press Online
0 0
Read Time:43 Second

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Edon Zhegrova, do të jetë sërish pjesë e Baselit, ka mësuar KOHA nga burime të afërta me futbollistin e krahut.

Zhegrova te Baseli ishte i huazuar nga Genku i Belgjikës për një vit e gjysmë. Madje ekipi zviceran pati mundësinë e blerjes së kartonit të tij, por për shkak të krizës financiare të shkaktuar nga koronavirusi Baseli nuk e shfrytëzoi fillimisht këtë të drejtë. KOHA mëson se Zhegrova megjithatë do të luajë sërish në Zvicër.

Nuk bëhen të ditura detajet, por Zhegrova ka vendosur të jetë pjesë e skuadrës së madhe zvicerane, me të cilën në edicionin që përfundoi pak ditë më parë shënoi dy gola dhe kontribuoi me tri asistime në 22 paraqitje. Ai për Kosovën në 15 paraqitje ka shënuar dy gola. 21-vjeçari Zhegrova me Genkun ka kontratë deri në fund të edicionit të ardhshëm.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Next Post

Kalimi në Turqi, shpërblim për sakrificën e Topallit

Rruga e Jetmir Topallit për të arritur nga Superliga e Kosovës në Superligën e Turqisë nuk ishte e lehtë. Kishte shumë sfida përpara saqë është dashur sakrificë e madhe për ta realizuar ëndrrën. Udhëtimi i tij i përditshëm thotë se ka qenë nga gati 100 kilometra, kryesisht me autobus, herë […]