Apple kërkon falje për një gabim në “app store”

Press Online
0 0
Read Time:37 Second

Kompania Apple kërkoi falje, pasi vikendin që shkoi bëri një gabim në app-store. Krijuesi i WordPress, Matt Mullenwag, shkroi në Twitter të premten, se aplikacioni WordPress është “larguar nga app store”.

Kufizimet që Apple i vendosi në kompani, bënë që WordPressi të përditësohej në sistemin operativ iOS të kthehej në shërbim me pagesë, njoftoi CNN-i të hënën. WordPress është një faqe pa pagesë, nuk përfshihet në blerjet e aplikacionit.

Në deklaratën e Applet thuhej: “Ne besojmë se është zgjidhur çështja me WordPress-in, pasi krijuesi e largoi shërbimin e pagesës në blerjet e aplikacionit, tani është një aplikacion i vetëm dhe nuk shfaqet në blerje. Ne kemi lajmëruar zhvilluesit e këtij aplikacioni dhe kemi kërkuar falje, për çdo konfuzion që kemi shkaktuar”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Next Post

COVID-19, Zvicra mund të futet në listën e zezë të Mbretërisë së Bashkuar

Zvicra mund të jetë vendi i ardhshëm që mund të futet në listën e karantinës së udhëtimeve të Mbretërisë së Bashkuar. Ministri i Shëndetësisë, Alian Berest tha e situata është nën kontroll, por shumë e brishtë, pas 300 rasteve të reja të raportuara në 24 orët e fundit, më e […]