28 Tetor, 2020

Press Online

info@pressonline.mk

Torino negocion me Vojvodën

0 0
Read Time:32 Second

Klubet e Italisë, në garë për mbrojtësin e djathtë të Kosovës Klubi i futbollit Torino është duke negociuar për ta transferuar mbrojtësin e djathtë të Kosovës, Mërgim Vojvodën, kanë raportuar të hënën mediumet në Itali.

Për mbrojtësin e Standard Lieges janë në garë disa skuadra në Itali përfshirë Lazion, Fiorentinën dhe Atatalantën. Por, Vojvoda ende nuk ka vendosur për të ardhmen e tij.

Siç raportohet në Itali, drejtuesit e Torinos do t’i përshpejtojnë negociatat për ta bindur Vojvodën, që me Standardin e Belgjikës ka kontratë deri në qershor të vitit 2023. 25-vjeçari ka luajtur në të tria ndeshjet e edicionit 2020/2021 për Standard Liegen.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %