28 Tetor, 2020

Press Online

info@pressonline.mk

Zyrtare: Conte mbetet trajner i Interit

0 0
Read Time:29 Second

Interi ka konfirmuar se Antonio Conte do të vazhdojë të jetë trajner i klubit. E ardhmja e Contes tek Interi ishte vënë në dyshim pas klubi nuk fitoi asnjë trofe, përkundër që arriti të shkojë në finale të Ligës së Evropës, të cilën e humbi nga Sevilla. Kurse në Serie A përfundoi në vendin e dytë, pas kampionit Juventusit.

“Klubi dhe Antonio Conte kanë pasur sot një takim konstruktiv me fokus vazhdimësinë dhe strategjinë, në të cilën të dy palët u dakorduan që të vazhdojnë të punojnë së bashku ne projektet e klubit”, thuhet në njoftimin e Interit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %