Seria kritike e politikës amerikane

Press Online
0 0
Read Time:38 Second

Seria “The Boys” është rikthyer me sezonin e dytë që vjen si kritikë ndaj politikës amerikane, por në mënyrë siç dinë vetëm superheronjtë.

I bazuar në librin komik të Garth Ennis, seria ka në vëmendjen e një grup civilësh që tentojnë të rrëzojnë “The Seven”, grup superheronjsh që kanë ndikim të madh te njerëzit.

Këtë sezon, superheronjtë kërcënohen nga brenda me ardhjen e një anëtareje të re, Aya Cash, që ka rolin e një superheroi të varur nga mediat sociale dhe me pikëpamje supremacist.

Karl Urba, që luan rolin e liderit të “The Boys”, ka thënë se problemet amerikane do të shtjellohen në sezonin e dytë.

Përveç politikës, seria “The Boys” në sezonin e dytë shtjellon edhe problemet si: përqeshjen e gjendjes fizike, radikalizimin, imigrimin dhe kultet.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Next Post

Trump-i dhe ne buburrecat e Ballkanit

Ilir Mirena Nje dite keshtu do te dilni ta mbeshtesni edhe nje shkembim te mundshem te territoreve me Serbine. Do ta shpallni dite historike, ju te njejtit qe jeni çjerre, i keni mallku e sha edhe paralajmerimet e mehershme per marreveshen e nenshkruar dje ne Washington, mini-Schengena, e kili mili… […]