“Google Meet” nuk limiton bisedat falas deri në mars

Press Online
0 0
Read Time:42 Second

Google pritet të lejojë përdoruesit e “Google Meet” të zgjasin bisedat e tyre më shumë se 60 minuta. Kjo politikë pritej të përfundonte pas 30 shtatorit, por përdoruesit që e përdorin aplikacionin falas mund t’i mbajnë thirrjet e gjata deri në mars 2021.

“Teksa po i afrohemi sezonit të festave me më pak udhëtime dhe me data më të rëndësishme, ne duam t’u ndihmojmë të mbështeteni në ‘Meet’ për të qëndruar në kontakt me njëri-tjetrin, ka thënë menaxheri i “Google Meet”, Samir Pradhan, në një postim në blog. “Si zotim, sot po i vazhdojmë thirrjet tona falas palimit në versionin falas deri më 31 mars, 2021”.

Zgjatja e shërbimit pritet të jetë e mirëseardhur për ata që shfrytëzuan platformën gjatë periudhës së pandemisë së koronavirusit.

“Google Meet” rivalizoi direkt shërbimet tjera të video-konferencave si “Zoomi”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Next Post

Merkeli premton 100 milionë dollarë për vaksinën ndaj COVID-19 për vendet e varfra

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, të mërkurën ka premtuar 100 milionë dollarë për vaksinën ndaj COVID-19 për t’u ndihmuar vendeve të varfra, raporton Reuters. Kurse presidenti i Bankës Botërore, David Malpass ka thënë se, “hyrja e gjerë, e shpejtë dhe e përballueshme për vaksinat” do të jetë në qendër të rikuperimit […]