Williams tërhiqet nga “French Open”

Press Online
0 0
Read Time:23 Second

Tenistja amerikane Serena Williams është tërhequr nga turneu Grand Slam i tenisit “French Open”, pasi ka marrë një lëndim të tejzës së Akilit, raporton BBC.

Williams 39-vjeçare, fituese e trefishtë e Grand Slamit që njihet ndryshe Roland Garros, ishte paraparë të luante sot kundër bullgares Tsvetana Pironkova.

Amerikanja Williams ka fituar 23 Grand Slam turne të tenisit në konkurrencë individuale dhe në Paris po synonte të barazonte rekordin e Margaret Court prej 24 Grand Slameve.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Next Post

City kërkon Alaban

Manchester City po synon edhe transferimin e David Alabas gjatë këtij afati kalimtar. Sipas mediumeve angleze, City tashmë e ka përgatitur ofertën për kartonin e Alabas, i cili kërkohet me ngulm nga trajneri Pep Guardiola. Ky i fundit e sheh Alaban si përforcim të duhur për krahun e majtë të […]