28 Tetor, 2020

Press Online

info@pressonline.mk

Merkeli premton 100 milionë dollarë për vaksinën ndaj COVID-19 për vendet e varfra

0 0
Read Time:24 Second

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, të mërkurën ka premtuar 100 milionë dollarë për vaksinën ndaj COVID-19 për t’u ndihmuar vendeve të varfra, raporton Reuters.

Kurse presidenti i Bankës Botërore, David Malpass ka thënë se, “hyrja e gjerë, e shpejtë dhe e përballueshme për vaksinat” do të jetë në qendër të rikuperimit ekonomik global, për t’i ngritur të gjithë, transmeton KOHA.

Merkeli gjithashtu u ka bërë thirrje edhe “atyre që druhen” që të angazhohen në përpjekjen globale për vaksinën.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %