Juve e Interi vihen pas Alabas

0
28

Hasan Salihamixhiq ka konfirmuar se Interi dhe Juventusi kanë shprehur interesim për David Alaban, i cili pritet të largohet nga Bayerni për shkak se klubi nuk do t’i bëjë ofertë të re për vazhdimin e kontratës.

Kontrat e austriakut i skadon në fund të sezonit, transmeton KOHA.

Sipas raportimeve në Itali, Alaba është duke e ofruar atë për Juventusin dhe Interin, megjithatë edhe top klube të tjera evropiane janë të interesuara për shërbimet e tij, përfshirë këtu edhe Real Madridin e PSG-në.

“Nuk e di se si mund të takohemi me të pasi ai ka refuzuar propozimin tonë për renovimin e kontratës dhe ne duhet të mbajmë shënim këtë. Davidi mund të largohet tani, i kemi thënë agjentit të tij se ne nuk do të bëjmë ofertë tjetër”, ka thënë Salihaixhiq për Sky Sports Deutschland.

Shkuaj një koment

Please enter your comment!
Please enter your name here