Lidhu me ne

BOTA

Kompania ruse cakton zona të veçanta në aeroplanët e saj për pasagjerët që nuk mbajnë maska

»

: Botuar më

Kompania ajrore ruse Aeroflot të martën ka thënë se do të ketë një zonë të caktuar në aeroplanët e saj për pasagjerët që refuzojnë të mbajnë maska, raporton agjencia Reuters.

“Do të ketë ulëse të caktuara për pasagjerët që refuzojnë të mbajnë maska pasi të mbyllen dyert e aeroplanit”, ka thënë zëdhënësja e Aeroflot, Yulia Spivakova.

Ajo ka shtuar se është një praktikë e zakonshme dhe se janë masa të nevojshme.

Aeroflot të hënën kishte thënë se do të lejohen në aeroplanë vetëm pasagjerët që mbajnë maskë që u mbulon plotësisht gojën e hundën.

Që nga fillimi i pandemisë në Rusi janë regjistruar 2.7 milionë të infektuar dhe afro 48 mijë të vdekur.

publicitet
Klikoni për të komentuar

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

op/ed

LIFESTYLE

TECH & AUTO

Lajme të ngjashme