BOTA

McEnany: Trumpi do t’i inkurajojë amerikanë të vaksinohen për Covid-19

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, “absolutisht” do të inkurajojë amerikanët të marrin vaksina për COVID-19, dhe do të marrë edhe vet vaksinën në momentin kur ekipi mjekësor e udhëzon për këtë, ka thënë zëdhënësja për media e Shtëpisë së Bardhë, Kayleigh McEnany, raporton agjencia Reuters.

Por, presidenti Republikan po ashtu dëshiron të tregojë se amerikanët e cenueshëm janë prioritet për të mnarrë vaksinat, ka thënë McEnany.

Ajo ka thënë se disa nga anëtarët e stafit të sigurisë nacionale do të marrin vaksinat për të siguruar kontinuitetin e Qeverisë, si dhe një “grup i vogël” i zyrtarëve të administratës, me qëllim për të rritur besimin te publiku.

LEXO »  Biznesmenia rrëfen historinë me Boris Johnson: Flija me të sa herë që gruaja e tij nuk ishte në shtëpi

Lajme të ngjashme

Gjykata Evropiane përkrah vaksinimin e detyrueshëm të fëmijëve

PressOnline.mk

SHBA-ja zotohet për angazhimin e “palëkundur” ndaj NATO-s

Press Online

Mbretëresha e Anglisë sot mbush 95 vjet

PressOnline.mk

Imamët e dajakut

Press Online

Evropa në bllokim para Krishtlindjes dhe Vitit të Ri

Press Online

Humbja e votave përballë humbjes së jetës së njerëzve

Press Online