SHOWBIZ

Megan Thee Stallion planifikon të performojë me Byoncen në “Grammy 2021”

Rep artistja e re por shumë e suksesshme, Megan Thee Stallion, është në bisedime për të arritur marrëveshje për të performuar live me Beyoncén, në ceremoninë e ardhshme “Grammy”.

Ngjarja e përvitshme muzikore do të mbahet në formë fizike pavarësisht pandemisë së koronavirusit, dhe do të zërë vend në qendrën “Staples” në Los Angeles, më 31 janar të vitit 2021.

Megan e cila në këtë ceremoni është nominuar për çmime të ndryshme, përfshirë këtu kategorinë “Artistja më e mirë e re”, ka deklaruar për të përditshmen “LA Times” se aktualisht është në bisedime për të arritur marrëveshje që ta interpretoj hitin e saj “Savage”, së bashku me divën e muzikës Beyonce.

Kjo këngë është nominuar në gjithsej tri kategori, “Incizimi i vitit”, “Performanca më e mirë rep” dhe “Kënga më e mirë rep”. ndërsa hiti i Beyoncés, “Black Parade”, garon krahas këngës “Savage” për çmimin “Incizimi i vitit”.

E pyetur për vendimin e rep artistes Cardi B, që ta mbajë bashkëpunimin e tyre “WAP” larg garës në ceremoninë e vitit të ardhshëm “Grammy”, Megan tha: “Nuk e di pse nuk ka dashur që kënga të hyjë në garë për çmimet ‘Grammy’. Por Cardi B është një grua shumë e mençur, prandaj unë asnjëherë nuk i vë në dyshim vendimet e saja. Ajo e di saktësisht çfarë është duke bërë”.

Megan Thee Stallion e cila e publikoi albumin e saj debutues, “Good News” gjatë muajit nëntor, gjatë një interviste të fundit me prezantuesin Stephen Colbert për emisionin e tij “The Late Show”, e ka lavdëruar Beyoncen dhe bashkëshortin e saj Jay-Z, duke thënë se reperi i famshëm nga New Yorku i jep asaj shpesh këshilla qesharake.

LEXO »  Nga përvoja personale Shqipe Hysenaj tregon pse tradhëtojnë burrat

Lajme të ngjashme

Vëllai i reperes së njohur kosovare dënohet me burgim në Zvicër

PressOnline.mk

Meda tregon cili është bakshishi më i madh që ka marrë brenda një nate

PressOnline.mk

Kaq provokative nuk e keni parë Dua Lipën

PressOnline.mk

Harry Styles në lidhje me aktoren Olivia Wilde

Press Online

Dua me rol në “Saturday night live”

Press Online

Taylor Swift rikompozon këngën e saj “Love Story”

Press Online