Lidhu me ne

SHOWBIZ

Miss Italia 2020 është bukuroshja nga Roma Martina Sambucini

»

: Botuar më

Kryeqyteti italian, ku është mbajtur finalja e Miss Italia pas 80 vitesh, përqafon mbretëreshën e saj. Martina Sambucini, Miss Roma 2020, sjell kurorën e më të bukurës në Romë pas 27 vitesh. ‘Jam shumë e emocionuar, akoma s’më besohet’, ka deklaruar mbretëresha e bukurisë made in Italy.

E gjatë 1.78, me sy jeshil dhe flokë gështenjë, Miss Italia me nr 81, është zgjedhur në një edicion të veçantë, në mungesë të publikut dhe për herë të parë pa televotim, transmetuar drejtpërdrejtë në streaming për shkak të pandemisë.

publicitet
Klikoni për të komentuar

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

op/ed

LIFESTYLE

TECH & AUTO

Lajme të ngjashme