SPORT

Arsenali mendon për shitjen e Xhakës në janar

Arsenali është duke menduar për shitjen e mundshme të mesfushorit, Granit Xhaka, në afatin kalimtar të janarit, sipas raportimeve në Angli.

“Eurosport” raporton se “Topçinjtë” mund të shesin 28-vjeçarin pas performancave të kritikuara që nga transferimi i tij në Londër më 2016.

Artikulli i njëjtë thekson se trajneri Mikel Arteta po humb durimin me reprezentuesin zviceran që u ndëshkua me karton të kuq të dielën në ndeshjen ndaj Burnleyt.

Po ashtu thuhet se Xhaka s’po arrin t’i përshtatet atmosferës që po mundohet të kultivojë ARteta tek Arsenali.

Sipas “Eurosport”, londinezët do të konsiderojnë qysh në janar ofertat për mesfushorin defansiv.

Xhaka ka realizuar 12 gola në 190 paraqitje për Arsenalin. Ai është ndëshkuar tre herë me karton të kuq dhe ka marrë 37 të verdhë.

LEXO »  Sevilla e St. Petersburgu zëvendësojnë Bilbaon dhe Dublinin në “Euro 2020”

Lajme të ngjashme

Shkodran Mustafi uron Ramazanin të gjithë besimtarëve mysliman

PressOnline.mk

Al Khelaifi tregon të ardhmen e Mbapes dhe Nejmarit

PressOnline.mk

Ibrahimoviç, në Suedi nga një hero në zero/ Po kritikohet sepse mbyti një luan në Afrikë!

PressOnline.mk

Smalling, cak i njerëzve të armatosur në Itali!

PressOnline.mk

Suarezi kërkon të kthehet në Premier League

Press Online

UFC: Usmani mposht Burnsin, mbron titullin në kategorinë velter

Press Online