MAQEDONI

Cipras: Është koha të bëjmë histori në Ballkan, në vend që të bllokohemi në të

Nëse Marrëveshja historike e Prespës na mëson ndonjë gjë, është koha të bëjmë histori në Ballkan, në vend që të bllokohemi në të, shkroi në Tuiter, lideri i SYRIZA-s dhe ish-kryeministri grek, Aleksis Cipras me rastin e pranimit të Çmimit të Paqes bashkë me kryeministrin Zoran Zaev.

“Të paraqet nder të pranosh Çmimin e Paqes së Hesenit dhe ta ndash atë me një mik si Zoran Zaevi. Shpresoj se kjo u jep forcë njerëzve në Maqedoni të Veriut që të vazhdojnë të luftojnë për të ardhmen e tyre të merituar dhe të shumëpritur evropiane. Nëse Marrëveshja historike e Prespës na mëson ndonjë gjë, pra është se është koha të bëjmë histori në Ballkan, në vend që të bllokohemi në të”, shkroi Cipras në Tuiter.

Kryetari i Kuvendit Krahinor të Hesenit, Boris Rajn, në një ceremoni onlajn të veçantë të hënën ua ndau Çmimin e Paqes së Hesenit për vitin 2020, kryeministrit Zoran Zaev dhe ish-kryeministrit grek, Aleksis Cipras.

LEXO »  Institucionet vazhdojnë thirrjet për vaksinim, mënyra e vetme për t’iu kthyer normalitetit

Lajme të ngjashme

Sondazhi: 50 për qind e qytetarëve kanë thënë se do të vaksinoheshin

PressOnline.mk

ASH: Ministria e Kulturës vazhdon me diskriminimin e shqiptarëve

PressOnline.mk

10 Cool Startups that Will Change Your Perspective on Clothes & Fashion

Press Online

Pse Tetova përsëri nuk ka mjaftueshëm ujë të pijshëm?

PressOnline.mk

Grubi, Boçvarski dhe Rustemi vëzhguan punimet në rrugën Shkup-Bllacë

PressOnline.mk

The Best Bloggers Reveal a New Way to Take Better Liked Photos for Instagram

Press Online