SPORT

City synon transferimin e Bonuccit

Manchester City ka shprehur interesim për qendërmbrojtësin e Juventusit, Leonardo Bonucci, kanë njoftuar mediumet angleze të mërkurën.

Mësohet se City po insiston në transferimin e Bonuccit gjatë afatit kalimtar të janarit, me kërkesën e trajnerit Pep Guardiola.

Guardiola e pëlqen shumë Bonuccin dhe është i bindur se me transferimin e tij te City, do të stabilizohej reparti defensiv i ekipit.

Për kartonin e Bonuccit, ekipi nga Premier League është i gatshëm të shpenzojë mbi 30 milionë euro.

Reprezentuesi i Italisë, ka kontratë me Juventusin deri në verën e vitit 2024.

33-vjeçari, këtë edicion ka regjistruar 13 paraqitje për Juventusin në të gjitha garat dhe ka shënuar dy gola.

LEXO »  Messi është i lirë të negociojë me klube të tjera

Lajme të ngjashme

Japonia trondit Mongolinë me 14 gola!

PressOnline.mk

Antetonkoumpo firmos kontratë rekorde në NBA

Press Online

PSG-ja ia vazhdon kontratën Di Marias

Press Online

Deklaroi se arbitrat janë tifozë të Real Madridit, Pique shpëton pa u dënuar

PressOnline.mk

Ronaldo nuk e mendon pensionimin

Press Online

Interi pas mbrojtësit Mandi

Press Online