RAJON

E dërgoi nënën për shërim në Beograd, serbët e arrestuan dhe e mbajnë në burg nga 4 janari

Po dërgonte nënën për kontrolle mjekësore në Serbi, u arrestua për krime lufte. Po bëhen gati një vit që kur Nezir Mehmetaj, po mbahet në burgjet serbe. Ai ishte arrestuar në kufij teksa po kthehej nga Serbia, ku e kishte dërguar nënën për kontrolle mjekësore.

Mehmetaj atë kohë ishte i dyshuar për krime lufte, ndërsa ar restimi i tij nga shteti serb ia ka rënduar edhe më shumë gjendjen e nënës së tij.

Nazlije Mehmetaj që është edhe në moshë, edhe tani e kujton në detaje se si u arrestua i biri i saj. Nëna e Nezir Mehmetajt tregon edhe komunikimin e fundit që kishte me të birin. E që nga 4 janari ajo nuk e ka takuar më djalin e saj.

Por para disa kohësh përkundër gjendjes shëndetësore të rënduar kishte vendosur të shkonte ta takonte të birin në burg.
Megjithatë nuk ja doli për shkak të problemeve shëndetësore të saj.

Familjen Mehmetaj po e mbanë shpresa që për festat e fund vitit djali i tyre do të kthehet.Për çështjen e Nezir Mehmetajt, T7 ka kontaktuar edhe Ministrinë e Punëve të Jashtme të Kosovës. Por, të njëjti nuk kanë kthyer përgjigje në lidhje me situatën në të cilën ndodhet Nezir Mehmetaj. Ndaj Nezir Mehmetajt është ngritur një aktakuzë për k rime lufte, nga Prokuroria Speciale për k rime lufte në Serbi.

LEXO »  Donika Gërvalla do ta përfaqësojë Kosovën në seancën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së

Lajme të ngjashme

Shiqeriu nga Ferizaji në trup ka tatuazh Albin Kurtin, së shpejti do ta bëjë edhe Vjosa Osmanin

PressOnline.mk

Pse Kosova po i ikë liberalizimit të tregut të energjisë?

Press Online

Prodhimi bujqësor në Shqipëri ka kosto 38% më të larta se mesatarja rajonale

Press Online

Çfarë populli jemi ne?! Hoxhës ia tregon fenë mekaniku, medicinën mjekut ia tregon pazarxhija

PressOnline.mk

Jahjaga: Dhunimet në Kosovë kanë qenë mjet lufte i Serbisë

Press Online

Hoxhaj sfidon Kurtin: Na e bëj ftesën, po e rrëzojmë Hotin

Press Online