Lidhu me ne

SPORT

Tottenhami në garë për Barriosin

»

: Botuar më

Skuadra e Tottenhamit është futur në garë për shërbimet e mesfushorit të Zenitit, kolumbianit Wilmar Barrios.

Trajneri i Tottenhamit, Jose Mourinho e sheh 27-vjeçarin si përforcim të duhur për mesfushën dhe po synon transferimin e tij gjatë afatit kalimtar të janarit. Tottenhami është i gatshëm të ofrojë rreth 30 milionë euro për shërbimet e tij, por duhet ta mposhtë konkurrencën e fortë të Milanit e Newcastlet.

Barrios iu bashkua Zenitit në fillim të këtij viti nga Boca Juniorsi dhe ka zhvilluar 22 ndeshje me ekipin nga Rusia, me të cilin ka kontratë deri në vitin 2023.

publicitet
Klikoni për të komentuar

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

op/ed

LIFESTYLE

TECH & AUTO

Lajme të ngjashme