KURIOZITETE

Trashëgimtarët e Michael Jacksonit fitojnë apelin kundër HBO-së

Trashëgimtarët e këngëtarit Michael Jackson fitojnë çështjen në Apel kundër HBO-së për dokumentarin ‘Leaving Neverland’ në 2019-ën, në të cilin ylli i muzikës pop u akuzua për abuzim seksual të dy djemve të mitur.

Familja ngriti një proces gjyqësor prej 100 milionë dollarësh kundër kompanisë kabllore televizive, duke kërkuar që dokumentari të tërhiqej dhe të mos transmetohej, përcjell A2news.

Kur Jacksoni vdiq, HBO nuk mund të paditej për shpifje, megjithatë trashëgimtarët pretenduan se një marrëveshje e nënshkruar nga këngëtari më 1992 ishte shkelur, për të marrë ekskluzivitetin në transmetimin e filmit të koncertit Live në Bukuresht: “The Dangerous Tour”.

HBO argumentoi se klauzola ishte e parëndësishme për mosmarrëveshjen aktuale dhe akuzoi trashëgimtarët e Jacksonit se po përpiqeshin që viktimat e abuzimit seksual të heshtnin. HBO ka akoma mundësinë e apelimit.

LEXO »  “Forbes”: Çdo 17 orë, botës iu shtua një miliarder

Lajme të ngjashme

Një mace infektohet me variantin britanik të koronavirusit

Press Online

Rekord i ri botëror, kroati mban frymën nën ujë për 24 minuta e 33 sekonda (Video)

PressOnline.mk

Toka lëkundet çdo 26 sekonda dhe nuk dihet përse

Press Online

Një astronaute grua, për herë të parë në Emiratet e Bashkuara Arabe

Press Online

Njeriu më i gjatë në botë që bën gjithçka tjetër të duket e vogël

Press Online

Kleriku thotë se personat që marrin vaksinën anti-covid janë homoseksualë

Press Online