TEKNOLOGJI

Twitteri gjobitet nga Irlanda për shkelje të privatësisë

Twitter është gjobitur pasi ka bërë publike postime private. Irlanda ka gjobitur kompaninë me 450,000 Euro për shkeljen e cila ishte rezultat i një defekti në aplikacionin Android.

Është hera e parë që një kompani amerikane gjobitet sipas një sistemi të ri të privatësisë së të dhënave i vendosur në BE si pjesë e regjimit të saj të Rregullores së Përgjithshme të Mbrojtjes së të Dhënave, shkruan Independent.

LEXO »  Unaza inteligjente mund ta zbulojë koronavirusin para se të shfaqen simptomat

Lajme të ngjashme

Apple po punon për rrjetin 6G

Press Online

Vaksina dhe teste anti-COVID po shiten në uebfaqe ilegale

Press Online

FBI-ja arreston njeriun i cili “donte të vriste internetin”

Press Online

10 filmat dhe serialet më të shikuara sot në Netfilx

Press Online

Gjykata në Indi trajton rastin e lirisë së shprehjes në rrjetet sociale

Press Online

Facebook dhe Google do të investojnë në kabllo nënujore për të përçuar internet në Azinë Juglindore

PressOnline.mk