Lidhu me ne

TEKNOLOGJI

Çfarë u kërkua më së shumti në Google gjatë vitit 2020?

»

: Botuar më

Nga diskutueshmëria e zgjedhjeve presidenciale të SHBA-së, te pandemia e coronavirusit e deri te vdekjet e njerëzve të famshëm që na tronditën të gjithëve, 2020 ka qenë padyshim një vit i shënuar nga kriza dhe tituj të zymtë të lajmeve.

Rezultatet më të prirura të vitit Google për vitin 2020 nuk përfshijnë, për shembull, ndonjë gjë që lidhet drejtpërdrejt me presidentin Trump, siç mund të prisni. Kërkimet për të janë të larta dhe qëndrojnë të larta nga një vit në tjetrin.

Duke pasur parasysh këtë kornizë, nuk duhet të keni asnjë problem të hamendësoni dy artikujt kryesorë të kërkimit për vitin: “Rezultatet e zgjedhjeve” dhe “coronavirusi”. Për të parë një listë të plotë, këto ishin kërkimet kryesore në Google për vitin 2020:

Rezultatet e zgjedhjeve

Coronavirus

Kobe Bryant

Përditësim rreth coronavirusit

Simptomat e coronavirusit

Zoom

Kush po i fiton zgjedhjet

Chadwick Boseman

PlayStation 5.

publicitet
Klikoni për të komentuar

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

op/ed

LIFESTYLE

TECH & AUTO

Lajme të ngjashme