MAQEDONI

Makina “fluturon” nga ura në Sedllarcë të Tetovës, 2 të plagosur (FOTO)

Aksident i rëndë trafiku në rrugën dytësore Tetovë – Gostivar, në afërsi të fshatit Sedllarc. Një veturë e tipit “Reno Klio” ka dalë nga ura e këtij aksi rrugor dhe ka përfunduar jashtë rruge në disa toka bujqësore dhe ka marrë menjëherë flakë. Drejtuesi i veturës dhe bashkudhëtari që gjendeshe në veturë kanë marrë lëndime trupore dhe janë dërguar menjëherë në Spitalin Klinik të Tetovës.

Rruga në fshatin Sedllarc është bllokuar për momentin, ndërkohë në vendngjarje kanë arritur, përveç zjarrfikësve, edhe ekipet e policisë së Tetovës. Sipas informatave të para, dalja e veturës nga ura ka ndodhur për shkak të shpejtësisë së madhe që udhëtonte mjeti.

LEXO »  Maqedonia i vetmi vend në Evropë pa regjistrim të popullsisë

Lajme të ngjashme

Filipçe: Ulet numri i te infektuarve me Kovid, masat po japin rezultatet e duhura

PressOnline.mk

Mbeshtetje financiare prej 52 milionë denarë nga ministria e Ekonomisë

PressOnline.mk

Filloi llogaritja verore e kohës

Press Online

Një vit në NATO: Maqedonia fitoi siguri, por jo investime

Press Online

Përqindje e lartë e papunësisë në mesin e të rinjve

Press Online

Zaev pendohet, nuk do të ftojë takim liderësh

Press Online