MAQEDONI

Në Shkup përhapet letra: Mos e festo Vitin e Ri

Në Shkup gjithandej nëpër lagjet shqiptare po shpërndahet një letër me mesazhin mos e festoni Vitin e Ri, njofton agjencia e lajmeve INA.

Disave ju vendoset në fshirë set e xhamave të vetura e disa nëpër kutitë postare.

Prezantuesja e njohur Anita Latifi një letër të tillë e ka hasur në veturën e saj mëngjesin e sotëm.

Ajo shkruan:”Një formë më e “sofistikuar” e Babadimrit me grushta🙄
Nejse, Viti i Ri do të vijë edhe 8 Marsi edhe ditëlindjet…

PS Do të ishte mirë të mos manipulohet me besimtarët e të ju thuhet se këto janë festa fetare…”

LEXO »  Jakshiq: Pas non-pejperit qëndron e djathta nacionaliste evropiane

Lajme të ngjashme

Sela: Jo Naser Zyberit, politizimi i institucionit të Avokatit të Popullit nuk do të tolerohet

Press Online

Regjistrohen 31 viktima dhe 766 raste të reja me Covid-19

PressOnline.mk

Rruga e Shkupit për BE kalon nga Sofja

Press Online

Maqedonia në kërkim të ish-kreut të Policisë sekrete

Press Online

BE kërkon ndryshim urgjent të Kodit Zgjedhor

Press Online

DEA e mbështet luftën me narko tregtinë në Maqedoninë e Veriut

PressOnline.mk