KURIOZITETE

94-vjeçari telefonon policinë: Kam nevojë të bëj dolli me dikë për Krishtlindje

Një 94-vjeçar në Itali ka bërë bujë në lajmet e mediumeve italiane për festën e Krishtlindjeve, pasi për të mos festuar i vetëm këtë festë zgjodhi të thërriste Policinë t’i bënte shoqëri.

“Jam 94-vjeçar, i vetmuar në shtëpi. Nuk më mungon asgjë, por kam nevojë për një person me të cilin mund të bëj dolli për Krishtlindje”, ka qenë thirrja që italiani 94-vjeçar Alto Reno i ka bërë policisë për të festuar me dikë tjetër Krishtlindjen.

Dy policë i ishin përgjigjur thirrjes dhe kishin shkuar në shtëpinë e të moshuarve ku ai po i priste.

Ata, siç raportojnë mediat italiane, biseduan me të moshuarin, ngrenë dolli dhe më pas bënë video-telefonatë me familjarët e tij.

LEXO »  Australia ndryshon tekstin e himnit kombëtar

Lajme të ngjashme

Australia ndryshon tekstin e himnit kombëtar

Press Online

Të krishterët në Malajzi mund ta përdorin fjalën “Allah”

Press Online

Trashëgimtarët e Michael Jacksonit fitojnë apelin kundër HBO-së

Press Online

91 vjeçari që ka agjëruar 77 Ramazana (VIDEO)

PressOnline.mk

“Vaksinohet” Adriana Matoshi (Foto)

PressOnline.mk

Hapet në Shkup dhoma për heqjen e stresit duke thyer sende me çekan dhe shkop bejsbolli (foto)

PressOnline.mk