SPORT

Messi e Alli synimet e Pochettinos te PSG-ja

Mauricio Pochettino dëshiron që ta transferojë Lionel Messin te PSG-ja, kur të bashkohet me gjigantin francez, raporton Le Parisien.

Pochettino pritet të konfirmohet te PSG-ja së shpejti, pas shkarkimit të Thomas Tuchelit, dhe dëshiron ta sjellë bashkëkombësin e tij në Parkun e Princave.

The Sun raporton se njëri nga synimet e para të Pochettinos pritet të jetë edhe mesfushori Dele Alli i Tottenhamit.

Alli ishte njëri nga lojtarët kyç te Tottenhami derisa drejtohej nga Pochettino, por nën menaxhimin e Jose Mourinhos minutazha e tij është e limituar.

LEXO »  Alonso i vendosur të qëndrojë te Chelsea

Lajme të ngjashme

Lala: Rashica pritet të largohet nga Werderi në fund të stinorit

Press Online

Benzema rrezikon pesë vite burg

PressOnline.mk

Suarezi kërkon të kthehet në Premier League

Press Online

Marku me vetëbesim të madh, e quan frikacak boksierin britanik

PressOnline.mk

Real Madridi nuk e dëshiron rikthimin e Ronaldos

Press Online

Japonia trondit Mongolinë me 14 gola!

PressOnline.mk