Lidhu me ne

MAQEDONI

Shtetasi i Maqedonisë së Veriut kapet me drogë në Bullgari

»

: Botuar më

Dogana bullgare ka kapur më shumë se 33 kg kanabis me vlerë prej 69,000 euro në një makinë të drejtuar nga një shtetas i Maqedonisë së Veriut, transmeton Alsat.

Sipas BTA, makina “Kia” me targa maqedonase u ndalua në vendkalimin kufitar midis dy vendeve më 23 dhjetor. Doganierët gjatë kontrollit gjetën 76 thasë plastike me marijuhanë që ishin vendosur  nën ndarjen e bagazhit dhe nën dy sediljet e përparme.

Shoferi, R.R. (58), po udhëtonte vetëm nga Republika e Maqedonisë së veriut përmes Bullgarisë për në Turqi.

Sot, me kërkesë të Prokurorisë së Qarkut – Haskovo, gjykata ka caktuar paraburgim për 58-vjeçarin R.R.

publicitet
Klikoni për të komentuar

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

op/ed

LIFESTYLE

TECH & AUTO

Lajme të ngjashme