Lidhu me ne

TEKNOLOGJI

Apple largon aplikacionin që promovonte festat private gjatë pandemisë

»

: Botuar më

Kompania Apple njoftoi sot se ka hequr nga “App Store” aplikacionin që promovonte festat private gjatë pandemisë së COVID-19, shkruan BBC Neës.

Aplikacioni “Vybe Together” u mundësonte përdoruesve të pajisjeve Apple të gjenin, t’u bashkoheshin dhe të organizonin festa.

Në videon e fundit në “TikTok”, “Vybe Together” pohoi se zhvillonte festa sekrete çdo fundjavë.

Megjithëse llogaria e saj në platformë, si edhe faqja e saj në internet, është hequr, “Vybe Together” është zotuar se do të rikthehet me festa së shpejti.

publicitet
Klikoni për të komentuar

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

op/ed

LIFESTYLE

TECH & AUTO

Lajme të ngjashme