TEKNOLOGJI

Apple largon aplikacionin që promovonte festat private gjatë pandemisë

Kompania Apple njoftoi sot se ka hequr nga “App Store” aplikacionin që promovonte festat private gjatë pandemisë së COVID-19, shkruan BBC Neës.

Aplikacioni “Vybe Together” u mundësonte përdoruesve të pajisjeve Apple të gjenin, t’u bashkoheshin dhe të organizonin festa.

Në videon e fundit në “TikTok”, “Vybe Together” pohoi se zhvillonte festa sekrete çdo fundjavë.

Megjithëse llogaria e saj në platformë, si edhe faqja e saj në internet, është hequr, “Vybe Together” është zotuar se do të rikthehet me festa së shpejti.

LEXO »  Kështu mund ta aktivizoni logon e Apple tek telefoni juaj

Lajme të ngjashme

Kujdes nëse ju vjen ky mesazh në “WhatsApp”

PressOnline.mk

YouTube fshin 30 mijë video që përmbanin dezinformata për vaksinën anti-COVID

Press Online

Volkswagen ndryshon emrin e saj?

PressOnline.mk

“Super Mario World” hapet në Japoni

Press Online

Prodhuesit e kamionëve zotohen për modele pa benzinë në Evropë nga 2040-a

Press Online

Shitësit online përjetojnë humbje si pasojë e Brexitit

Press Online