KURIOZITETE

Avdullah Hoti e Albin Kurti janë tifozë të Liverpoolit

Janë kundërshtarë politik me njëri-tjetrin, duket se kryeministri në detyrë Avdullah Hoti dhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti, kanë një gjë të përbashkët.

Ata në futboll janë tifozë të skuadres angleze Liverpool.

Ndonëse janë me angazhimet e tyre politike dhe nuk kanë mundësi që të merren aktivisht me sport, apo ti përcjellin ndeshjet e futbollit rregullisht, edhe Kurti edhe Hoti kanë shikuar nga afër lojën e Kombëtares së Kosovës në futboll, duke i dhënë përkrahjen e tyre “Dardanëve”.

 

 

LEXO »  Çfarë ndodhi? Rudina Magjistari shpërthen në lot në mes të emisionit

Lajme të ngjashme

10 arsye përse motra e madhe është gjëja më e vlefshme që keni në jetë!

PressOnline.mk

Pandemia bën edhe këtë: Kafe në lokal, por me filxhanin tënd…

PressOnline.mk

Origjina e Covid-19? Ja 4 teoritë që janë në lojë

PressOnline.mk

Njihuni me katër derrat që luajnë video-lojëra

Press Online

U largua nga puna, ish shefi i hakmeret duke ia dërguar pagën në centa

PressOnline.mk

Mbretëresha Elizabeth 94-vjeçare nuk i ndahet kalërimit

Press Online