MAQEDONI

Diplomatja nga Maqedonia gjendet e vdekur në Nju Jork

Një diplomate nga Maqedonia e Veriut është gjetur e vdekur në banesën e saj në Manhattan të New Yorkut, njoftojnë mediat amerikane.

Ajo ishte dërguar diplomate në misionin e përhershëm në OKB. Policia amerikane ate e gjeti me një rrip të lidhur rreth qafës dhe dy shishe bosh antidepresivësh pa shenja dhune.

Rojtari i shtëpisë për “Fox News” ka deklaruar se ajo ka jetuar në katin e katërt për dy vite, përcjell Shenja.tv. Në versionin e parë të “New York Post” u publikua edhe emri dhe mbiemri i saj por pas disa minutave u fshi ai informacion.

LEXO »  Zaev: Me marrëveshjen kolektive është paraparë edhe rritja e pagës së mësimdhënësve

Lajme të ngjashme

Një vit në NATO: Maqedonia fitoi siguri, por jo investime

Press Online

Muaji i Ramazanit, shoqata SOS ndan pako ushqimore për familjet skamnore

PressOnline.mk

Çka kishte në “bombat” e “Monstrës”?

Press Online

Maqedonia shënon ulje të numrit të infektuarve me COVID-19

PressOnline.mk

Me tërheqjen e amendamenteve, zhbllokohet Kuvendi i Maqedonisë

PressOnline.mk

Shtetësia, nis takimi Sela-Zaev-Gashi

PressOnline.mk