MAQEDONI

Gjilan, arrestohet shtetasi i Maqedonisë me 800 euro të falsifikuara

Një shqiptar, shtetas i Maqedonisë së Veriut është arrestuar në Gjilan, pasi të njëjtit gjatë kontrollit i është gjetur dhe konfiskuar një monedhe 100€ e dyshuar për falsifikim dhe pastaj në automjet i janë gjetur edhe 7×100€ të dyshuara. Rasti ka ndodhur në mbrëmjen e ndërrimit të moteve. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

LEXO »  Zaev dhe Spasovski qytetarëve të konfesionit islam ua urojnë muajin e shenjtë të Ramazanit

Lajme të ngjashme

Filipçe: Çmimi i trajtimit të Covid-19 në spitale private do të kufizohet në 40 mijë deri 305 mijë denarë

PressOnline.mk

Anulohet monopoli i tregut postar, interes për licenca të reja

Press Online

KE: Mosplotësimi i kritereve mund të çojë në heqjen e regjimit pa viza

Press Online

Qeveria me program të ri për buxhetin e komunave

Press Online

Arrestohet në Kosovë i dënuari për rastin “Monstra”

Press Online

Çfarë është trikiaza dhe si trajtohet?

Press Online