Lidhu me ne

MAQEDONI

Zaev: Nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare

»

: Botuar më

Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev ka theksuar se nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme parlamentare në Maqedoninë e Veriut dhe se nuk ka dorëheqje të Qeverisë.

“As që ka nevojë, por as edhe logjikë për dorëheqje. Ky veprim do të ishte zhgënjim të të gjithë atyre që i dhan mbështetje agjendës evropiane të vendit. Qeveria është stabile, e përkrahur nga një shumicë stabile në Kuvend”, theksoi Zaev në një intervistë për agjencinë shtetërore të lajmeve MIA.

Ai tha se vendi nuk ka kohë për të humbur për zgjedhje të parakohshme parlamentare, pasi që ka filluar me procesin e evropianizimit dhe zbatimin e agjendës së reformave deri në anëtarësimin në BE.
Sipas tij, lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski duhet të shoh oborrin e tij dhe të përgjigjet duke dhënë dorëheqje pas shumë humbjeve të zgjedhjeve.

publicitet
Klikoni për të komentuar

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

op/ed

LIFESTYLE

TECH & AUTO

Lajme të ngjashme