Lidhu me ne

SPORT

Reali insiston ta mbajë Ramosin

»

: Botuar më

Real Madridi është duke tentuar me çdo kusht të mbajë në skuadër kapitenin Sergio Ramos.

Sipas mediave spanjolle, krerët e klubit do të nisin bisedimet me mbrojtësin për ta bindur të mbetet në Madrid.

Ramos është në vitin e fundit të kontratës me “Mbretërit” dhe nuk ka pranuar kontratën e re.

Mbrojtësi spanjoll po kërkohet nga skuadra si Manchester United, Tottenhami dhe Paris Saint-Germaini.

35-vjeçari është pjesë e Real Madridi që nga viti 2005, kur u transferua nga Sevilla.

Gjatë kësaj kohe ai ka arritur të fitojë pesë tituj kampioni dhe katër herë Ligën e Kampionëve.

Ramos ka 666 paraqitje për madrilenët duke shënuar edhe 100 gola.

publicitet
Klikoni për të komentuar

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

op/ed

LIFESTYLE

TECH & AUTO

Lajme të ngjashme