TEKNOLOGJI

Apple një hap më afër lansimit të iPhonet të palosshëm

Apple është një hap më afër sjelljes së iPhonet të shumëpërfolur – të palosshëm.

Gjiganti teknologjik raportohet se ka kërkuar nga kompania prodhuese “Foxconn” të krijojë mundësinë për testimin e dizajnëve të ardhshme të telefonit të famshëm.

Dy dizajnët do të jenë tërësisht të ndryshëm, raporton “tomsguide”, me njërin prej tyre me ekran më të madh që paloset, e tjetri që ka dy ekrane të ndara që bashkohen.

Ende është e paqartë nëse Apple planifikon të lansojë të dy telefonat që palosen apo do të eksperimentojë për të gjetur zgjidhjen më të mirë.

Raportimi vjen pak kohë pasi kompania aplikoi për një telefon tejet fleksibil me një ekran që mund të paloset në të dy anët. Apple së fundmi ka lëshuar familjen e re të telefonave, atë 12.

LEXO »  “Maska më e mençur në botë” do të bëhet realitet

Lajme të ngjashme

Rekordet e rrjeteve sociale më 2020

Press Online

Volkswagen ndryshon emrin e saj?

PressOnline.mk

“Maska më e mençur në botë” do të bëhet realitet

Press Online

Kujdes në Facebook/ 533 milionë numra telefoni dhe të dhëna personale dalin në internet

PressOnline.mk

Cili shtet në Evropë ka veturat më të reja

Press Online

Dubai përgatit taksitë pa shofer

PressOnline.mk