MAQEDONI

Zaev: Legalizmi i kanabisit mbron nga përdorimi i drogave të rrezikshme

Kushtet klimatike me të cilat disponon Maqedonia e Veriut janë të volitshme për kultivimin e kanabisit. Ky është një potencial të cilin duhet të mbështesim dhe ta shftytëzojmë tha Kryeministri Zoran Zaev, përcjell PressOnline.mk

“Në botë legalizimi i kanabisit është një luftë serioze kundër përdorimit të drogave të rrezikshme si kokaina, heroina, hashashi etj. Pastaj i shërben turizmit në shtet dhe hotelierisë. Të mos flas pastaj në aspekt shëndetësor sa do t’i ndohmojë qytetarëve, si mbi sëmundje psikologjike, ndikon mbi epilepsinë, kancerin e shumë sëmundje tjera, ku përdoret kjo bimë, e cila po përdoret çdo ditë e më shumë.” – deklaroi Zaev.

LEXO »  Maqedoni: Aktakuzë ndaj tre personave për përdorim të testeve të rrejshme PCR

Lajme të ngjashme

Pendarovski: Asnjë politikan në nivel lokal ose qendror nuk është refuzuar nga NATO për certifikatë sigurie

Press Online

KSHZ e gatshme për organizimin e zgjedhjeve me model të ri

Press Online

Filipçe: Ndoshta do të duhet edhe doza e tretë e vaksinës, ose e njëjta të bëhet sezonale

PressOnline.mk

Korrupsioni largon rininë nga Maqedonia

Press Online

Grafa etnike në letërnjoftim, LSDM-ja nuk e kupton VMRO-në

Press Online

Borrell: Ne duam të ndihmojmë vendet e Ballkanit Perëndimor të afrohen me ne

Press Online