MAQEDONI

Sela politikani më i ndjekur, Mustafa, Ahmeti e Xhaferi e ndjekin nga pas!

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela e ka lënë prapa kreun e BDI-së për sa i përket aktivitetit në “Facebook”

Kreu i ASH-së, renditet në vendin e 12 para Dritan Abazeviçit Isa Mustafës e Ali Ahmetit i cili renditet i 15-ti.

Në një analizë të bërë nga Itshqip.com Sela ka regjistruar 709.090 interaksione kurse kreu i BDI-së ka regjistruar 380.109 interaksione.

Kjo analizë është tregues se Sela është politikani më i ndjekur shqiptar në Maqedoni, pas tij vijnë Ahmeti dhe kryeparlamentari Xhaferi. Kurse në vendet e para janë Edi Rama, Sali Berisha, Albin Kurti e Vjosa Osmani.

LEXO »  Reshjet e borës bllokojnë rrugën Gostivar-Kërçovë dhe anasjelltas

Lajme të ngjashme

Varheji: Me rëndësi është që Maqedonia ta zgjidh kontestin me Bullgarinë

Press Online

Shqiptarët kërkojnë që regjistrimi i popullsisë të jetë i besueshëm

Press Online

Gabimet që shkaktojnë probleme me tretjen

Press Online

Diplomatja nga Maqedonia gjendet e vdekur në Nju Jork

Press Online

Korrigjim i teksteve fyese, mësimdhënësit shqiptarë skeptikë

Press Online

Gjilan, arrestohet shtetasi i Maqedonisë me 800 euro të falsifikuara

Press Online