SPORT

Zymer Bytyqi nënshkruan me Konyasporin

Futbollisti kosovar, Zymer Bytyqi, ka nënshkruar kontratë me klubin turk İttifak Konyaspor.

Bytyqi kontratën e nënshkroi me drejtorin e klubit, Adnan Erkan, në Medas Konya. Kontrata e tij është 2 vjet e gjysmë.

24-vjeçari ka luajtur për klubin norvegjez, Viking, ku në 154 ndeshje, kishte shënuar 23 gola dhe 30 asistime.

Numri i fanellës së tij do të jetë 14.

Bytyqi ka deklaruar se ndihet i lumtur me transferimin.

“Unë kam ardhur në një klub shumë të madh. Ata kanë mbështetje të madhe nga tifozët. Do ta bëjë më të mirën time dhe do kontribuoj për klubin. Do fitojmë sa më shumë ndeshje që mundemi dhe do jemi aty ku e meritojmë”, ka thënë ai.

LEXO »  Ziyech do të largohet nga Chelsea

Lajme të ngjashme

Ibrahimoviç, në Suedi nga një hero në zero/ Po kritikohet sepse mbyti një luan në Afrikë!

PressOnline.mk

Messi është i lirë të negociojë me klube të tjera

Press Online

Arenat sportive në shërbim të luftës për barazi racore

Press Online

De Vrij pritet të rinovojë kontratën me Interin

Press Online

Deklaroi se arbitrat janë tifozë të Real Madridit, Pique shpëton pa u dënuar

PressOnline.mk

Smalling, cak i njerëzve të armatosur në Itali!

PressOnline.mk