MAQEDONI

Arrestohen grabitësit e bankomatit në Gostivar

Arrestohen vjedhësit të cilët vodhën para nga një Bankomat në Gostivar, informojnë nga SPB-Tetovë.

“SPB-Tetovë-Departamenti i punëve të Brendshme-Gostivar, ka zbardhur vjedhjen e rëndë e cila ishte kryer më 1 dhjetor të vitit të kaluar në një bankomat të vendosur në një shitore në Gostivar. Deri në Prokurorinë Themelore Publike në Gostivar ka ngritur padi penale kundër pesë personave, M.A (32) dhe R.R (33) nga Svillarja e poshtme e Shkupit, N.R (47) dhe A.B (36) na Haraçina si dhe kundër 24 vjeçarit M.K nga Republika e Shqipërisë. Dy persona N.R dhe A.B janë arrestuar këtë mëngjes, ndërsa persona R.R po mbahet në paraburgim për një vepër tjetër penale. Të pandehurit dyshohet se kanë vjedh 1 milion e 800 mijë denarë nga një Bankomat duke përdorur forcën”, bëjnë të ditur nga SPB-Tetovë.

LEXO »  Pesë efektet anësore të qumështit nga konsumimi i tepërt

Lajme të ngjashme

Hasani i përgjigjet kreut të BFI-së: Do të lejohet falja e teravive, nëse na lejojnë numrat me COVID-19

PressOnline.mk

Ndaloni rënien e flokëve me mënyra natyrale

Press Online

Ekonomia joformale edhe në tregtinë online

Press Online

A do të merret BE-ja me rastin e Kumanovës?

Press Online

“Souftueri”, arrest shtëpiak për Rashkovskin

Press Online

Mitko Çavkov dhe katër të burgosur të tjerë infektohen me COVID-19

PressOnline.mk