KULTURË

Eurovisioni veçon këngëtarët shqiptarë: Këndojnë nota të larta, për këtë i duam

Faqja zyrtare e “Eurovisionit” ka publikuar të shtunën nëj video të veçantë, të cilën ia ka kushtuar Shqipërisë, përkatësisht përfaqësuesve të saj ndër vite, ku ka përmbledhur disa nga paraqitjet më të mira.

“Shpërndani pak dashuri për Shqipërinë”, thuhet në një postim, duke e veçuar fjalën “dashuri”, pasi është shkruar në shqip, shkruan “dailyxing” të shtunën.

“Nota të larta, nota të gjata, zjarr! Paraqitjet e tyre në Eurovision nuk kanë kurrë mungesë të fuqisë vokale dhe për këtë i duam”, shkruhej më tej. Këtë vit, Shqipërinë në Eurovision do ta përfaqësojë Anxhela Peristeri.

LEXO »  Ceremonia “Oscar” do të zhvillohet pa prezantues

Lajme të ngjashme

Rëndësia e betejës së Drenogllavës, në lëvizjen autonomiste shqiptare

Press Online

Xhemil Tagani – aktori i thjeshtësisë sublime

Press Online

Mjeshtri francez i përrallave merr çmimin “Lindgren”

Press Online

Djali nuk ja dogji trupin, theu akullin dhe e lëshoi në ujë.

Press Online

Ministria e Kulturës: Shfrytëzuesit e projekteve nga Konkurset vjetore për vitin 2021 duhet të hapin llogari të veçantë të transaksionit

Press Online

Dy popujt më të vjetër në histori: shqiptarët dhe hebrenjtë

Press Online