Lidhu me ne

KURIOZITETE

Gara e skulpturave prej akulli

»

: Botuar më

Kubat e akullt janë shndërruar në skulptura të veçanta në Perm të Rusisë.

Në këtë qytet rus është mbajtur gara e skulpturës më të mirë prej akullit dhe ka tubuar pjesëmarrës nga 14 qytete të Rusisë dhe Bjellorusisë.

Duke punuar në çift pjesëmarrësit kanë krijuar 15 skulptura prej akulli.

Një qind metra kubik akull është tubuar për këtë garë, njofton AP.

Ekipet kanë pasur pesë ditë kohë për të kompletuar skulpturën e tyre që është dashur të jetë së paku tre metra e lartë nga niveli i podiumit.

Juria ka vlerësuar kuptimin, origjinalitetin e idesë dhe aftësitë teknike të garuesve.

publicitet
Klikoni për të komentuar

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

op/ed

LIFESTYLE

TECH & AUTO

Lajme të ngjashme