Lidhu me ne

SPORT

Roma pret oferta për Xhekon

»

: Botuar më

Edin Xheko nuk dëshiron të largohet nga Roma. Mediat italiane kanë raportuar të dielën se sulmuesi boshnjak dëshiron të mbetet te skuadra kryeqytetase.

Megjithatë, raportohet se trajneri Paulo Fonseca nuk e dëshiron lojtarin në skuadër, pas problemeve të fundit. Drejtuesit e klubit të Romës janë në kërkim të një skuadre të re për Xhekon. Për sulmuesin boshnjak interesim ka shprehur Juventusi.

Ai është pjesë e Romës që nga viti 2016, kur u transferua nga Manchester City. Xheko këtë sezon në të gjitha garat ka shënuar tetë gola dhe ka realizuar dy asistime. Xheko së fundi ka pasur mosmarrëveshje me trajnerin Fonseca.

publicitet
Klikoni për të komentuar

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

op/ed

publicitet

LIFESTYLE

TECH & AUTO

MË TË LEXUARAT