Lidhu me ne

SPORT

Casemiro nuk largohet nga Real Madridi

»

: Botuar më

Real Madridi po planifikon t’i ofrojë kontratë të re mesfushorit Casemiro.

Braziliani shihet si pjesë e rëndësishme e klubit spanjoll që do të nis bisedimet për vazhdimin e kontratës.

Sipas të përditshmes spanjolle “Marca”, krerët e klubit madrilen do të refuzojnë çdo ofertë e cila do të vijë për brazilianin.

Casemiro ka kontratë me “Mbretërit”, deri në vitin 2023.

Interesim për mesfushorin 28-vjeçar ka shprehur PSG-ja.

Ai është pjesë e klubit spanjoll, që nga viti 2015-të kur u transferua nga Porto.

Këtë sezon në 26 ndeshje në të gjitha garat ka shënuar pesë gola dhe ka dy asistime.

publicitet
Klikoni për të komentuar

Lini një koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

op/ed

publicitet

LIFESTYLE

TECH & AUTO

MË TË LEXUARAT